bol.jpg

W dzisiejszych czasach bardzo często spotykamy się z reklamami leków przeciwbólowych. Wiele z nich możemy kupić bez recepty w aptece, a nawet w kiosku. Oczywiście, ból potrafi być niezwykle uciążliwy i nieprzyjemny. Kiedy cierpimy fizycznie, to często nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, a nawet normalnie myśleć.

Pamiętajmy jednak o tym, że ból jest tak naprawdę reakcją ochronną naszego organizmu, która ma nam zasygnalizować, że dzieje się coś niepokojącego. Gdybyśmy w ogóle nie odczuwali bólu, to nasze życie byłoby bardzo niebezpieczne. Co ciekawe, czasami zdarzają się przypadki tego rodzaju zaburzeń. Pewien bardzo mały procent społeczeństwa jest całkowicie nieczuły na ból.

Jest to jedyny objaw tej choroby, jednak z pewnością niezwykle groźny. Wyobraźmy sobie na przykład sytuację, w której kładziemy rękę na rozgrzanej płycie piecyka i nic nie czujemy. W tym czasie możemy doznać bardzo poważnym poparzeń. Takich niebezpiecznych sytuacji można wymienić bardzo wiele.

Są one dowodem na to, że tak naprawdę ból powinniśmy traktować jako błogosławieństwo. Kto wie, może w przyszłości zostanie wynaleziony środek, który będzie całkowicie eliminował ból. Miejmy jednak nadzieję, że nigdy nie zostanie on dopuszczony do sprzedaży, ponieważ byłoby to niezwykle niebezpieczne dla ludzkości. Na chwilę obecną powinniśmy pamiętać o tym, żeby środków przeciwbólowych nie stosować zbyt często.

Ich działanie najczęściej niweluje jedynie skutki zaistniałych nieprawidłowości, a nie ich przyczyny, które są realnym niebezpieczeństwem.

Sensodyne Classic charakterystyczna żółtaczka niemowlęca występuje w łagodnej formie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *