choroba_powodem_do_drwin.jpg

Na świecie występują bardzo różne choroby. Pewna ich część jest powszechnie znana i dogłębnie przeanalizowana przez naukowców. Są jednak również takie schorzenia, które występują bardzo rzadko. Osoby zmagające się z nimi mogą mieć wiele problemów, nawet jeśli ich życie nie jest bezpośrednio zagrożone.

Wszystko, czego nie znamy budzi w nas albo zaciekawienie, albo strach. Czasami te elementy również łączą się ze sobą. Część rzadkich chorób ma objawy widoczne gołym okiem. Kiedy osoby dotknięte nimi pojawiają się w miejscach publicznych, potrafią wzbudzić spore poruszenie wśród przechodniów.

Jedni tylko się im przyglądają z zaciekawieniem, a inni reagują dużo bardziej bezpośrednio, czyli na przykład wybuchają śmiechem na widok człowieka ze zdeformowaną twarzą. Takie zachowania mogą być w jakiś sposób tolerowane u dzieci, które kierują się w większym stopniu instynktem, a mniejszym zdrowym rozsądkiem. Nie można jednak tolerować takich zachowań wśród ludzi dorosłych. Zdawać by się mogło, że skoro żyjemy w XXI wieku, w nowoczesnym świecie, to poziom naszej tolerancji i kultury osobistej powinien być bardzo wysoki.

Zdaje się jednak, że część społeczeństwa mentalnie zatrzymała się kilka stuleci wstecz, co widać chociażby po omawianych wyżej reakcjach. Wyśmiewanie czy też lżenie osób chorych jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Takie zachowania powinny być piętnowane i tępione na każdym kroku. Chorym powinniśmy współczuć, a nie drwić z ich nieszczęścia.

Pomyślmy, jak my byśmy się czuli na ich miejscu.

Avodart Wątrobowa żółtaczka miąższowa wiąże się z wirusowym zapaleniem wątroby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *