Dlaczego warto czuć ból?

dlaczego_warto_czuc_bol.jpg

Chyba nikt z nas nie lubi bólu, ale, niestety, wszyscy go czasem odczuwamy. Najgorsze jest chyba to, że jego nasilenie nie zawsze jest adekwatne do przypadłości, która nas dotknęła. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby ból zęba, który potrafi być niezwykle uciążliwy i nawet dorosłego mężczyznę może doprowadzić do łez.

Kiedy odczuwamy silny ból, to oczywiście powinniśmy postarać się go, w miarę możliwości, zminimalizować. Warto również spojrzeć na ból w nieco inny sposób – może dzięki temu będzie on dla nas chociaż trochę łagodniejszy. Czym jest ból? Tak naprawdę, jest to reakcja naszego organizmu na różnego rodzaju zagrożenia.

Kiedy coś z naszym ciałem jest nie tak, to zazwyczaj odczuwamy ból. W ten sposób uzyskujemy informację o tym, że coś jest nie tak i powinniśmy jakoś temu zadziałać. Kiedy dotkniemy ręką gorącego blatu, to ból sprawi, że odruchowo ją cofniemy, dzięki czemu poparzymy się tylko w niewielkim stopniu.

Gdybyśmy nie czuli go wcale, to o zagrożeniu moglibyśmy się dowiedzieć dopiero wtedy, kiedy poczulibyśmy zapach palonego ciała. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nieczułość na ból nie jest wcale jakimś absurdem. Na świecie czasami rodzą się osoby, które praktycznie w ogóle nie odczuwają cierpienia fizycznego.

Nie chodzi tutaj jedynie o osoby sparaliżowane, ale o zupełnie zdrowych ludzi, którzy mogą całkiem normalnie funkcjonować. Ich schorzenie jest jednak niezwykle niebezpieczne, chociaż w teorii nie utrudnia im normalnego życia. Pomyślmy o tych ludziach, kiedy następnym razem poczujemy ból.

połknij Aerosonit aby opuściła cię angina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *