choroby_rzadko_spotykane.jpg

Na świecie występuje mnóstwo chorób, o których przeciętny człowiek nigdy nie słyszał, ponieważ nie miał nigdy z nimi bezpośredniej styczności. Możemy o nich ewentualnie poczytać i to najczęściej w popularnonaukowych artykułach, które opisują je w charakterze ciekawostek.

Są takie schorzenia, na które cierpi na przykład około stu osób na całym świecie. Nic dziwnego więc, że mało kto o nich słyszał.

Z tego typu chorobami mogą być spore problemy, ponieważ często nikt nawet nie próbował znaleźć na nie lekarstwa. Wiadomo, że najwięcej pieniędzy wydaje się na badania chorób, na które cierpi znaczny procent ludzkości.

Priorytetowe są również choroby śmiertelne oraz zakaźne, które szybko się rozprzestrzeniają. Te mniej groźne, genetyczne i jednocześnie rzadko spotykane, niestety, nie mieszczą się w priorytetach lekarzy i w sumie nie ma się czemu dziwić, przynajmniej z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

Ludzie chorzy na bardzo rzadkie choroby, których objawy wpływają na zmiany w ich fizjonomii, mogą mieć pewne problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Jeśli na przykład nigdy nie spotkaliśmy się z pewnym rodzajem deformacji twarzy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że na widok osoby dotkniętej tą konkretną chorobą będziemy co najmniej zdziwieni.

Pamiętajmy jednak o tym, że takie reakcje potrafią być niezwykle bolesne i przykre dla chorych, nawet jeśli nie ma tutaj mowy o złych intencjach. Nikt przecież nie chce, żeby jego choroba była dostrzegalna, zwłaszcza jeśli jej objawy wiążą się z poważnym oszpeceniem ciała.

ProSzkliwo dla dzieci ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *