czy_bol_jest_potrzebny.jpg

Chociaż nikt z nas nie przepada za bólem, to jednak tak naprawdę powinniśmy cieszyć się z tego, że go odczuwamy. Czym jest ból? Otóż jest on elementem systemu ochronnego naszego organizmu. Sam w sobie, tak naprawdę, nie jest problemem, chociaż oczywiście może być niezwykle uciążliwy, a w skrajnych przypadkach potrafi nawet doprowadzić nas do omdlenia.

W dzisiejszych czasach, na szczęście, posiadamy liczne narzędzia do walki z bólem. Musimy jednak pamiętać o tym, że kiedy cierpimy fizycznie, to naszym priorytetem nie powinno być złagodzenie owego cierpienia, ale wyeliminowanie jego źródła. Chociaż bardzo rzadko, to jednak zdarzają się na świecie osoby, które w ogóle nie odczuwają bólu.

Tego typu cecha jest wynikiem wydzielania się zbyt dużej dawki endorfin („hormonów szczęście”) w tej samej chwili. Chociaż wiele osób uznałoby taki stan rzeczy za błogosławieństwo, to jednak w rzeczywistości jest to bardzo niebezpieczna choroba. Kiedy się skaleczymy, złamiemy nogę czy też zrobimy sobie coś jeszcze groźniejszego, to w moment uzyskujemy tego świadomość, którą daje nam właśnie ból.

Dzięki temu błyskawicznie staramy się zadziałać w taki sposób, żeby rozwiązać dany problem. Osoby, które tego bólu nie odczuwają mogą na przykład wykrwawić się i umrzeć, w ogóle nie zdając sobie sprawy z tego, co się im stało. Bólu nie sposób chyba lubić, jednak tak naprawdę powinniśmy cieszyć się z tego, że go odczuwamy.

Gdybyśmy go nie odczuwali, to na każdym kroku czyhałyby na nas niebezpieczeństwa. Ból to ostrzeżenie, którego nie można lekceważyć.

Avodart Apteka NZOZ medyk kluczbork posiada największą ofertę tanich lekarstw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *